En İyi Saç Ekim Merkezi Nasıl Belirlenir? 


Saçlara tarih boyunca yüklenen anlam bir yana kişilerin özgüvenleri üzerinde bu denli etkili olmaları, sağlıklı ve gür saçlara verilen önemi ister istemez arttırmıştır. Farklı nedenlerle farklı ölçeklerde dökülen saçları için hem kadınlar hem de erkekler çözüm bulmaya yönelmektedir. 

Saç dökülmesini engelleyen bitkisel ya da kimyasal ilaçlar, saç bakım kürleri, saç maskeleri, saçları besleyen gıdalar derken çözüm arayışları noktasında tıkanıldığında ve saç dökülmesi problemi kişileri rahatsız ettikçe daha kalıcı ve daha kesin çözümler ön plana çıkmıştır. 

Saç dökülme problemi yaşayan kişilerin sorunlarına en kesin yanıtı veren yöntem şüphesiz saç ekim operasyonlarıdır. Saç ekimi operasyonlarının ciddi müdahaleler olması ve konusunda uzmanlar tarafından yapıldığı takdirde pozitif sonuçlanması akıllarda yeni bir soru işaretini de beraberinde getirmektedir. 

Hangi Saç Ekimi Yöntemi Seçilmeli ve Hangi Merkeze Yaptırılmalıdır? 

Bu sorular basit gibi dursa da elde edilecek sonuçlar üzerinde düşünüldüğünden çok daha etkilidir. En iyi saç ekimi merkezi arayışlarının bu denli önemli olmasının sebebi de budur. Doğru uzmanlar bulunmadığı takdirde saç ekim operasyonlarının başarılı sonuçlanması zordur ve kişinin günlük hayatına dönmesi ciddi bir zaman gerektirir. 

Saç ekim taleplerinin çoğalması maalesef konusunda uzman olmayan kişilerin ve yasal yükümlülüklerini yerine getirmeyen merkezlerin çoğalması sonucunu doğurmuştur. Oysaki saç ekim operasyonları cerrahi müdahale sınıfına girmektedir ve kesinlikle cerrahlar ya da dermatologlar tarafından yapılması gerekir. Operasyon sırasında oluşabilecek komplikasyonların engellenmesi için gerekli tıbbi donanıma sahip olmayan merkezlerde saç ekim operasyonları kesinlikle yaptırılmamalıdır. 

Hekim ve saç ekimi yapılacak merkezin kriterlerinin uygunluğu göz önünde bulundurularak yapılacak seçimler her daim daha sağlıklı olacaktır. Ancak bu noktada hangi saç ekim yönteminin tercih edileceği de belirleyici etkenler arasında yer almaktadır. Bazı merkezler FUE saç ekimi yönteminde, bazıları FUT saç ekim yönteminde bazıları ise her iki yöntemde de uzmanlaşmış olabilir. Tercihlerinizi şekillendirmeden önce spesifik olarak bu soruları değerlendirmeniz ve doğru yanıtı bulduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. 

Hangi Saç Ekim Merkezini Seçmeliyim?

Sadece ucuz olduğu için saç ekimi yaptırılacak merkezlerin belirlenmemesi gerekmektedir. Saç ekimi ciddi bir operasyondur ve olumsuz sonuçlandığı takdirde kişilerin günlük hayatını etkilemesi yanı sıra özgüvenlerini de azaltıcı etkisi vardır. Doğal olmayan görüntüler saç ekimi yaptıranlar için maalesef istenmeyen bir sonuçtur ve konusunda uzman olmadığı halde İstanbul saç ekim merkezleri arasında en iddialı olduğunu iddia eden merkezlerin aldığı şikâyetlerin temelini oluşturur. 

En iyi saç ekim merkezi ya da saç ekimi yapan hastaneler arasında en iyileri belirlenirken bu operasyon için sabit ücret garantisi veren yerlere güvenmeyin. 

Neden derseniz? 

Saç ekimi yaptırmak isteyen herkesin gereksinimleri, saç dökülme sıklıkları, kişisel sağlık geçmişleri ve dolayısıyla yapılacak işlemler farklıdır. Saç ekimi yapılmadan önce mutlaka uzmanlardan tedavi süreci ile ilgili bilgi alınması ve yapılacak işlemler, kullanılacak teknik, operasyona katılacak olanların uzmanlıkları, kullanılacak teknolojilerin yeterliliği sorgulanmalıdır. Çünkü her saç ekim operasyonu hastaya özgüdür ve hastanın gereksinimlerine göre tasarlanmalıdır; bu nedenle ücretlerde de doğal olarak farklılaşma yaşanacaktır. 

Saç Ekim Merkezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Saç ekimi yapılacak merkezde estetik cerrahların ya da konusunda uzman dermatologların bulunduğundan emin olunmalıdır. Sahte diploma ya da uzmanlığını almayan personellerin yapacağı işlemlerden verim alınması beklenmemelidir.
  • Gerekli uzmanlığı olan personellerin bulunduğu saç ekim merkezleri bulunduktan sonra araştırmalar derinleşmelidir. Saç ekim operasyonları uzmanlık kadar deneyim de gerektirir. Saç ekimi yapacak olan uzmanın deneyimli olması ve aynı zamanda yeteneği operasyonun başarılı olması adına oldukça önemlidir.
  • Saç ekimi yapılacak merkezin hijyenik koşullarının sağlık için tehlike oluşturmayacak nitelikte olunduğundan emin olunmalıdır. Tedavi esnasında mikrop kapılmaması ve istenmeyen komplikasyonların engellenmesi için hijyen çok önemlidir.
  • Saç ekim merkezlerinin bu operasyonları yapabilmelerini sağlayan tüm yasal izinlerin alınmış olması kontrol edilmelidir. Gerekli lisansları bulundurmayan merkezler kesinlikle tercih edilmemelidir.

Puan:

En İyi Saç Ekim Merkezi Nasıl Belirlenir? 
Puan: 4.8 (15oy )