Hakkımızda

Hakkımızda

Misyonumuz

İnsan sağlığının önemini unutmadan, zihinlerde yerleşik ayrımların tamamını reddederek, her an tazelenen şevk ve bilgiyle ekonomik kaygıları asla öne çıkarmadan,hastalarımız için,gereksiz külfetler oluşturacak tüm niyet ve mekanizmalardan arınmış olarak hevesle ve özveriyle insana ve insan sağlığına hizmet vermek için varız.

Vizyonumuz

Her kesitte en üstün kaliteyi yakalamak gayretiyle,modern tıbbın sunduğu tüm imkanlardan yararlanarak ortak hedef ve beklentileri karşılayan lider bir kuruluş olmaktır.

Kalite Politikamız

Tıbbı Hizmet süreçlerinde Safa Hastanesi  kalite yönetim sistemini benimseyen, uygulayan ve etkinliğini sürekli geliştiren, ulusal ve uluslar arası düzeyde işbirliği yapan, kaliteli sağlık hizmetini uygun maliyette sunmak.

ISO 9001:2008

Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde hasta memnuniyeti, hasta hakları, sürekli iyileştirme, düzeltici ve önleyici faaliyet planlama, hasta ve çalışan güvenliği, sağlıkta etik gibi uluslararası standartların sağlık alanında büyük önem verdiği kavramlar üzerinde gösterdiği titiz çalışmaları sonucunda özel Safa Hastanesi Bağcılar ve özel Safa Hastanesi Yenibosna son derece sıkı bir titizlikle geçirmiş olduğu denetimlerin ardından ISO 9001:2008 ve ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem belgesini almaya hak kazanmıştır.

Kalite çalışmaları TUV Austria-Hellas ve TUV Thüringen Uluslararası Kalite Denetimi temsilcilikleri ile Kalite Yönetim Sistemi belgelendirilmiştir.

Temel Değerlerimiz

  • Güvenilirlik
  • Adil ve hakkaniyetli hizmet
  • Mahremiyet ve gizliliği koruma
  • İnsana ve emeğe saygı
  • Bilimsel ve akılcı hizmet 
  • Ekip çalışması bilincine sahip olmak
  • Profesyonellik ve kesintisiz hizmet
  • Yeniliklere açık olmak

Bebek Dostu Hastane 

Bebek Dostu Hastane Girişimi (BDHG) 1991 yılında Sağlık Bakanlığı ve UNICEF tarafından başlatılmıştır. Küresel bir girişim olan BDHG hastanede doğan her bebeğin anne sütü ile beslenerek hayata en sağlıklı başlangıı yapmasına olanak tanımaktadır.

Bebek Dostu Hastanelerde anne sütü ile beslenmeyi ve yeni doğan bakımını teşvik eden Başarılı Emzirme için On Adım esaslarına uyulmaktadır.

 


 
Hasta ve Çalışan Güvenliğinin sağlanmasına Dair Yönetmelik
 

 
Sağlıkta Performans ve Kalite Yönergesi
 

 
Yıllık Eğitim Planı 2020