Ziyaretçi ve Refakatçi Kuralları

Ziyaretçi ve Refakatçi Kuralları

Telefon Kullanımı

0800 ile 0800 saatleri  arasında hastanemiz santrali tarafından  size dış hat bağlanabilmektedir.Ayrıca bu saatler arasında  (0) numaralı tuşa basarak  aramak istediğiniz numarayı  santraldeki görevli arkadaşa vermeniz halinde telefon bağlatabilirsiniz..

Kafeterya Hizmetleri

Hastanemiz kafeteryasına 2005-2006 numaralı telefonlardan ulaşabilir oda numaranızı belirterek sipariş verebilirsiniz.

Kahvaltı ve Yemek Saatleri

Hastanemizde hastalarımız için kahvaltı saati  07:00 - 08:00  olarak belirlenmiştir.

Hastanemizde hastalarımız için öğlen yemeği saati 12:00 - 13:00 olarak belirlenmiştir.

Hastanemizde hastalarımız için akşam yemeği saati 17:30 - 18:00 olarak belirlenmiştir.

Ara öğün varsa diyetisyenin belirlediği saatte odanıza gönderilecektir.

Ziyaretçi ve Refakatçilerin Uyması Gereken Kurallar

Hastane içerisinde kesinlikle sigara içmek yasaktır (hasta odası, pencere v.s).

Yatan hastanın hastane dışına çıkması sağlığa açısından tehlikeli ve yasaktır. Zorunlu durumlarda servis hemşiresine haber veriniz, hemşireniz tarafından doktorunuzun yazılı onayı alınmalı ve bu belge başhekim yardımcısına da imzalatılmalıdır.

Dışarıdan getirdiğiniz yiyecek ve içecekleri hemşirenize danışmadan hastanıza vermeyiniz.

Sağlığınız açısından tehlikeli ve böcek üremesine neden olabileceğinden açıkta yiyecek bulundurmayınız.

Akşam uyuma saati en geç saat 22.30 olarak belirlenmiştir.

Ziyaret Saatleri ve Kuralları

Hastanemizin ziyaret saatleri her gün saat 13:00 ile 22:00 arasındadır. Lütfen bu saatlere hastanızın sağlığı açısından riayet ediniz.10 yaş altı çocuklarınızı enfeksiyon riskinden dolayı hasta ziyaretine getirmeyiniz.

Hekim Günlük Vizitleri

Hasta viziteleri sabah saat 08:00—10:00 arasında yapılmaktadır. Bu saatler arasında hasta odalarında sadece hastanın olmasını sağlayınız..

Yenidoğan ve Erişkin Yoğun Bakım Ziyaret Kuralları

Yoğun Bakım Ünitelerinde infeksiyondan korunma önemli olduğundan ziyaretlere bazı özel kurallar koyulmuştur. Yeni doğan yoğun bakımda tedavi ve bakım gören bebeklerin sadece anne ve babaları günde 1 kez veya yenidoğan yoğun bakım uzmanının izin verdiği sıklıkta ziyaret için yoğun bakım ünitesi içine girebilirler.

Girmeden özel bir gömlek giymek ve dezenfektan ile ellerinin yıkanması özellikle infeksiyondan korunmada önemlidir. Benzer şekilde kıyafet giymeye ve el yıkamaya özen göstererek erişkin yoğun bakım ziyaretleri birinci derecede akraba ziyaretlerine günde 1 kez izin verilir.

Erişkin yoğun bakım uzmanının hastanın durumunu göz önüne alarak bu ziyaretleri arttırıp azaltması mümkündür. Her iki yoğun bakımda bakım ve tedavilerin veya acil girişimlerin yapıldığı anlar vardır.

Tüm tedavilerin aksamaması için ziyaret saatleri kısıtlanıp değiştirilebilinir. Bu konuda ünite hemşiresi veya doktoru ile görüşülüp uygun saat öğrenilebilinir. Ziyaret harici sabah ve akşam doktor vizitleri sonrası veya gerekli görülen acil bir durumda sizle iletişime geçilip bilgi verilecektir.