Beyin ve Sinir Cerrahisi

DETAYLAR


Beyin ve sinir cerrahisi ile bu alanda yaşanan her türlü rahatsızlıkta sizlere hizmet verilir. Beyin tümörleri, beyin kanamaları, bel ve boyun fıtıklarında, kafa travmalarında, epilepsi hastalarında, omurilik tümörleri ve sinir kesileri gibi durumlarda müdahale edilen bir bölümdür. Uzman doktor tarafında n yapılacak olan müdahaleler ile yaşanan bu rahatsızlıklara en iyi şekilde tedaviler uygulanarak hastaların kısa süre içinde daha iyi şartlarda hayatlarına devam etmeleri sağlanır. Gerekli müdahaleler yapılmadan önce doktor tarafından yapılan incelemelere göre kişilere gerekli olan testlerin yapılmasının ardından teşhis konulara tedavi sürecine geçilir.

Farklı nedenlerden dolayı oluşabilecek farklı rahatsızlıklarda müdahale edilerek hastaların rahatsızlıklarından kurtulmaları sağlanır. Kaza veya travma nedeni ile beyin veya sinir sisteminde oluşacak olan her türlü rahatsızlığa anında müdahale edilmesi hastanın hayatını kurtarıcı etkisi bulunur. Bunun için uzman doktor tarafından en hızlı şekilde müdahaleler yapılarak gereken durumlarda modern cihazlarla operasyonlarda hastanemizde en iyi koşullarda yapılır. Bunun için ameliyathanemizde yeterli donanım mevcuttur. Beyin ve sinir cerrahisi ile fıtıklarda gerekli olan müdahaleler uzman doktor tarafından önerilen MR veya diğer uygulamalar sonucunda konulan teşhise göre uygulanır. Yapılan kontrollerde çıkan sonuca göre farklı şekillerde müdahaleler yapılabilir.

İlerleyen rahatsızlıklarda operasyon uygulanmasına gerek duyulurken erken teşhislerde ilaç tedavisi ile önlemler alınabilir. Bu durumda gerekli sonuçlara göre uzman doktor tarafından verilen kararlara göre işlem yapılır. Yaşanan travmalarda hastanın durumuna göre anında müdahale edilmesi oldukça önemlidir. Beyin ve sinir sistemi hastanın bütün vücudunu etkileyen bir bölge olduğundan dikkatli ve doğru şekilde müdahaleler ile hastaların hayatları kurtarılabilir. Bunun için hastanemizde uzman doktorumuz tarafında her hasta gerektiği şekilde muayene edilerek sonuca göre tedaviler yapılır. Cerrahi ile bu alanda gerekli olan operasyonlar yapılarak hastaların yaşadıkları rahatsızlıklardan kurtularak daha iyi şartlarda hayatlarına devam etmeleri sağlanır.

Beyin ve sinir cerrahi doktoru bu alanda gerekli olan her türlü rahatsızlığa karşı yeterli bilgi ve birikime sahip olarak en doğru şekilde müdahalelerde bulunarak hastaların acil olan rahatsızlıklarından kurtulmalarını sağlar. Farklı bölgelere etki edebilen beyin ve sinir sistemi için farklı şekillerde müdahaleler de bulunmak gerekebilir. Bunun için öncelikle teşhisin konulması gerekir. Teşhis konulduktan sonra hastalığa neden olan bölgeye müdahale edilerek hastalığın iyileşmesi veya tamamen kaybolması için operasyon yapılır. Hastanemizde yapılacak olan operasyonlar için gerekli olan en iyi sistemler bulunmaktadır. Bu sayede gerekli olduğu durumlarda en iyi şekilde operasyonlar uzman doktor ve ekibi tarafından yapılarak hastanın yaşam koşullarının daha iyi olması için ameliyat edilir.

Fıtık, travma veya tümör gibi oldukça riskli olan hastalıklara müdahale eden bu bölümde uzman doktorlarımız ile hizmet veriyoruz. Bu sayede ihtiyaç duyulduğu her durumda hastanemizden en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz. Gerekli olan kontrol ve testler hastanemizde yapılarak kısa süre içinde hastalığınızın asıl nedeni ortaya çıkartılarak buna göre zaman kaybetmeden gerekli olan tedavi sürecinin başlaması sağlanır. Özellikle tümör gibi riskli olan hastalıklarda yapılacak operasyon sonrasında ve öncesinde gerekli olan işlem ve tedavinin hastanemizde sorunsuz bir şekilde tamamlanması mümkündür. Bunun için gerekli olan ekipmanlar ile gerektiği şekilde müdahaleler yapılarak sizlerin sağlığı için en iyi şekilde hizmet verilir. Bu alanda pek çok farklı hastalığa müdahale etmek gerekebilir. Bu bölümü etkileyen nedenlerden dolayı farklı hastalıklar kişilerde ortaya çıkabilir. Riskli durumlarda doğru müdahale ile gerektiği şekilde hastada iyileşme yönünde sonuçlar daha kolay bir şekilde alınır.

Doktorlar