Çocuk Cerrahisi

DETAYLAR


Çocuk cerrahisi uzmanı sadece çocuklarda gerekli olan cerrahi müdahaleleri yapmak için eğitim almış olan kişilerdir. Bebekler dünyaya geldiklerinden 15 yaşına ulaşana kadar olan rahatsızlıklarında yapılacak olan cerrahi işlemler için çocuk cerrahisi operasyon yapabilir. Çocukların yetişkinlerin küçük halleri olduğu düşüncesi oldukça yanlış bir düşüncedir. Çocuklara yapılacak olan müdahaleler tamamen farklı olacağından bu konuda uzman bir cerrahin işlem yapması gerekir. Bunun için eğitim almış kişiler dışında müdahale yapılmaması gerekir.

Çocuklarda gelişebilecek farklı nedenlerden dolayı olan rahatsızlıklarda cerrahi müdahale gerekmesi durumunda cerrah tarafından bu müdahaleler hastanemizde en iyi koşullarda yapılır. Hastanemizde çocuk cerrahisi uzmanı tarafından gerektiği her durumda son sistem donanımlı ameliyathanemizde gerektiği şekilde müdahaleler yapılır. Çocuk cerrahi uzmanımız bu konuda yeterli bilgiye sahip olan ekibi ile her türlü operasyonda çocuklara müdahale edebilir. Öncelikle gerekli olan kontrollerin yapılması için hastalığının asıl nedeni anlaşılarak ardından buna uygun şekillerde müdahaleler yapılarak hastalığın çözüme ulaşması sağlanır.

Çocuk cerrahi uzmanı çocuklarda ürolojik, sindirim sistemi, genital, solunum sistemi gibi hastalıklarda müdahale edebilir. Çocuk cerrahi uzmanının uzmanlık alanı kalp dışı göğüs cerrahisi, endokrin cerrahisi, onkolojik cerrahi, çocuk jinekolojisi, laparoskopi, endoskopi, yaralanmalar ve travmalardır. Bu gibi durumlarda müdahale çocuk cerrahi uzmanı tarafından hastanemizde gerektiği şekilde yapılır. Hastalar çocuklar olduğundan daha büyük dikkat ile müdahale edilmesi gerekir. Yapılacak olan müdahalelerin çocukların psikolojisini etkilemeyecek şekilde yapılması için uzman doktorlara oldukça fazla sorumluluk düşüyor. Çünkü bu durum çocukların bütün hayatını etkileyecek sonuçlara neden olabilir. Bu durumda doğru müdahale ile hem psikolojisi düşünülerek hem de sağlığı için en doğru şekilde müdahale edilmesi gerekir.

Doğum öncesi yapılan incelemeler sonucunda bebeklerde ortaya çıkabilecek olan her türlü sorunda müdahale yapmak için eğitim almışlardır. Bu açıdan gerekli olan en doğru şekilde yapılacak olan operasyonlar ile yaşanan rahatsızlıklardan kurtulmak mümkündür. Hastanemizde bulunan çocuk cerrahisi ile ihtiyaç duyulduğu her durumda en kaliteli şekilde tedavi hizmeti alınabilir. Yapılan kontroller sonrasında konulan teşhise göre cerrah tarafından uygun şekilde hazırlıklar yapılarak operasyonlar yapılır. Aynı şekilde yapılacak olan tedavi için ihtiyaç duyulan her türlü ekipman da hastanemizde mevcuttur. Bu sayede gerekli olan her durumda anında müdahaleler edilerek önlemler alınabilir. Gerekli olan operasyonlarda ekip ile en etkili şekilde çocuklara müdahalede bulunulur. Bu açıdan gerekli olduğu şekilde deneyimli ekip arkadaşlarımız ile çalışmalar yapılmaktadır.

Çocuk cerrahisi konusunda uzman olan doktor tarafından gereken her durumda çocuklara müdahaleler yapılır. Doğum anından başlayarak bütün çocuklara uygulanacak olan cerrahi işlemlerde bu bölümde operasyonlar yapılır. Bu nedenle bu konuda yeterli eğitimi almış olan çocuk cerrahisi uzmanımız ile sizlere her zaman hizmet vermeye devam ediyoruz. Farklı alanlarda oluşabilecek farklı hastalıklara göre uzman doktor tarafından farklı müdahaleler yapılarak etkili bir şekilde sonuçlar alınması için en doğru şekilde teşhisler konulara işlemler yapılır. Bunun için öncelikle şüphelenilen hastalıklar için gerekli olan testlerin ve kontrollerin yapılması gerekir. Kontroller ve testler yapıldıktan sonra çıkan sonuca göre uzman doktor tarafından tedavi veya operasyona karar verilerek bu şekilde müdahaleler yapılır.

Gereken kontrol ve testler hastanemizde kısa süre içinde tamamlanarak buna göre daha hızlı bir şekilde müdahale edilmesi için sonuçlar uzman doktora teslim edilir. Çıkan sonuçlar incelendikten sonra gerekli olan müdahale ile çocuklarda oluşan hastalıklara zamanında müdahale edilerek rahatsızlığın daha fazla ilerlemeden veya yayılmadan önlemleri alınarak iyileşme sürecine geçilmesi sağlanır.

Doktorlar


Op.Dr Nurseli Toksoy

Çocuk Cerrahisi