Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

DETAYLAR


Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı bebeklerin doğdukları ilk andan itibaren gerekli olan bütün kontrollerinin yapılmasını sağlar. Düzenli olarak yapılacak olan kontroller için bu bölüme gelinir. Çocuklar 18 yaşına gelene kadar her türlü hastalık da bu bölüme başvurulur. Her doğan bebek için bir çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı ile görüşme yapılır. Kilo, boy, aşı gibi devamlı takip edilmesi gereken durumlar bu bölüm uzmanı tarafından takip edilerek oluşabilecek sorunlarda çözümler üretilir. Bunun için hastanemizde bulunan bu alandaki uzmanlarımız ile bebeklerinizin sağlıklı bir şekilde büyümesi için gerekli olan her türlü kontrolü yaptırarak sorunsuz bir şekilde bebeğinizi büyütebilirsiniz. Bu konuda yeterli eğitimi almış olan uzmanlarımız tarafında bebeklerinizin geçireceği her türlü hastalık konusunda müdahale edilmesini sağlayabilirsiniz.

Devamlı olarak aynı doktor ile görüşme yapmanız sayesinde çocuğunuz da sıkıntı yaşamadan aynı şekilde sağlıklı olarak büyümeye devam edecektir. Büyüme evresindeki çocuklar için gerekli olan her türlü incelemeler uzman doktor tarafından kontrollerde yapılarak riskli bir durum olup olmadığına bakılır. Bebeklerde hastalıklara karşı yapılacak olan aşıların tam zamanında yapılması için doktorlardan bilgi alınabileceği gibi aşılarını yapmaları da talep edilebilir. Bebeklerde oluşan her türlü rahatsızlıkta bu bölüme başvurularak müdahale edilmesi sağlanır. Yapılan devamlı kontroller sonucunda oluşabilecek her türlü rahatsızlık için önceden önlem alınabilir. Bunun için belli aralıklarla bebeklerin devamlı olarak kontrolleri yapılır. Bebekler büyüdükçe bu kontrollerin süreleri arasında daha fazla aralıklar bırakılır. Ama çocukların hastalanması durumunda gidilecek olan bölüm çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümüdür.

Çocukların büyümesi ile birlikte yaşayacakları rahatsızlık sayısında da artış olacağı için bu açıdan gerektiği her durumda bu bölüm uzmanı ile görüşme yapılarak rahatsızlığın nedenine göre müdahale edilmesi sağlanır. Gerekli olan ekipmanlar ile teşhis aşamasında yeterli incelemeler kolayca yapılabilir. Yeni doğan çocuk sayısı oldukça fazla olması nedeni ile çocuk sağlığı uzmanı olarak çalışan doktor sayısı da daha fazladır. Bu sayede her doktorun kendi hastalarına bakmasına olanak sağlanır bu sayede gerekli olan bilgiler sistemde bulunduğundan tekrar kontroller yapıldığında nasıl bir değişim yaşandığı hakkında net bilgiler edinmek mümkün olur. Bu konuda yeterli eğitimi almış olan çocuk doktorları çocukları kontrol ederken onların psikolojisini etkileyecek davranışlardan kaçınarak onlara olabildiğinde nazik ve korkutmayacak şekilde müdahaleler edilir. Bu sayede korkmadan tekrar tekrar muayene olabilirler. 

Çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümünde bebeklerde ortaya çıkabilecek bulaşıcı hastalıklar açısında gerekli kontroller yapılarak olası risklere göre müdahaleler yapılır. Suçiçeği, kızamık, kızamıkçık, kaba kulak gibi rahatsızlıklarda yapılacak olan aşılar ile bebeklerin bu rahatsızlıkları daha hafif bir şekilde atlatması sağlanır. Bu sayede oluşabilecek farklı rahatsızlıklar kolayca önlenebilir. Aynı şekilde yüksek ateş veya diğer hastalıklar durumunda da ilk olarak bu bölüme danışılması gerekir. Bu sayede vakit kaybetmeden gerekli olan müdahaleler doktor tarafında yapılarak bebeklerin sağlığının yerine gelmesi sağlanır. Aşıların tam zamanında yapılması bebeklerin hastalıklara yakalanma oranını ve aynı zamanda daha rahat bir şekilde hastalığı atlatmasına yardımcı olmaktadır. Uzman doktorlarımız ile istediğiniz her durumda sizlere gereken hizmetler sağlanır.

Çocuk sağlığı konusunda uzman olan doktorlarımız bebeklerin yetişme durumuna göre farklı şekillerde yönlendirme yaparak bebeklerin daha sağlıklı olması için nasıl hareket edilmesi gerektiğini de sizlere açıklamaktadır. Bu sayede bilmediğiniz bilgilere ulaşarak bu şekilde daha iyi ve doğru şekilde çocuklara müdahaleler yapılarak daha iyi koşullarda büyümeleri için uzman bilgisi dahilinde hareket edilir.

Doktorlar


Yrd. Doç. Aysu TOSUN ALP

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Zafer MOUSTAFA

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları