Dahiliye (İç Hastalıkları)

DETAYLAR


Dahiliye (İç Hastalıkları), çocukluk evresini tamamlamış olan kişilerin iç organlarını inceleyen bölümdür. İnsanın hormonal sistemi, akciğer, sindirim sistemi, kalp, böbrek, kan hastalıkları, kanserin dahili tanı ve tedavisi, enfeksiyon hastalıkları, romatizmal ve allerjik hastalıklar, yaşlı hasta grubunun sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenen bir bilim dalıdır. İç hastalıkları olan kişilerin eğitilmesi ve nasıl önlem alması gerektiği konusunda bilgilendirilmesine yardımcı olur. Hastanemizde de bulunan dahiliye bölümü sayesinde bu tarz rahatsızlıkları olan kişiler bu bölüme danışarak rahatsızlıklarını eksiksiz anlatarak tedavi edilebilirler. Bu bölgelerde oluşarak rahatsızlıklarda müdahale etme yetkisine sahip olan uzman doktor tarafından gerekli olan kontroller hastanemizde tam anlamı ile yapılarak teşhisler konulur.

Doğru teşhis ile hastaların daha sağlıklı bir şekilde bu hastalıklardan kurtulması sağlanır. Bunun için yapılacak olan kontroller ve testler için yeterli donanım hastanemizde bulunmaktadır. Modern tıp cihazları ile en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmaya devam ediyoruz. İç hastalıklar iç organlarda oluşabilecek olan hastalıkların bir bütünü olarak da düşünülebilir. Bu durumda iç organlarda oluşan rahatsızlıklarda başvurulması gereken dahiliye uzmanıdır. En iyi koşullarda tedavi olmak isteyenler için hastanemizde tam teşekküllü olarak hizmetlerimize devam ediyoruz. 

Dahiliye bölümümüzde devamlı olarak müdahale edebilecek uzman doktorumuz bulunmaktadır. Acil durumlarda anında müdahaleler yapılarak hastaların sağlıklarını tekrar kazanmaları için gerekli olan doğru müdahaleler hastanemizde doktorumuz tarafından yapılır. İlerleyen hastalıklarda yapılacak olan operasyonlar için hastanemizde yeterli donanım mevcuttur. Bu sayede yapılacak olan operasyon için uzman doktor tarafından operasyona hazırlık aşaması yapılarak hasta operasyon için hazır hale getirilir. Yapılacak olan operasyon sonrasında hastanın var olan rahatsızlığına çözümler bulunarak daha kaliteli bir şekilde yaşamına devam etmesi sağlanır.

Farklı organlarda ortaya çıkabilecek rahatsızlar için aynı bölüm doktoru tarafından müdahaleler yapılır. Bu sayede hastanın sağlığını geri kazanması için gerekli olan tedavi süreci hastanemizde uygulanır. İç hastalıklar nedeni ile şikayetleri olan hastaların dahiliyeye başvurması gerekir. Bu şekilde daha kısa süre içinde hastalıklarına çözüm bulunması sağlanır. Bunun için iç organlarından rahatsızlık duyan hastaların öncelikle muayene edilmesi ve buna göre yönlendirmeler ile yapılacak olan kontroller sonrasında teşhislerinin konulması gerekir.

Konulacak teşhislerin erken dönemde konulması hastanın daha fazla ağrı çekmeden veya bu hastalığın ilerlemesi için oldukça önemlidir. Bunun için yaşanan rahatsızlıklarda mutlaka dahiliyeye başvuruda bulunulması gerekir. Dahiliye yani iç hastalıklar bölümü hastaların iç organlarındaki her türlü hastalığa müdahale edecek şekilde eğitim alan uzman doktor tarafından tam yetki ile yönetilir. Bu sayede bu alana başvuru yapan hastaların yaşadığı sorunlar dinlenerek buna göre gerekli kontroller yapıldıktan sonra gerek duyulursa testler de yapılarak hastanın hastalığının asıl nedeni bulunur. Buna göre teşhisler konularak hastalara uygulanacak olan doğru müdahaleler ile yaşadığı bu rahatsızlıktan kurtulması sağlanır.

İlerlemiş olan rahatsızlıklarda sonuçlara göre farklı şekillerde müdahaleler yapılabilir. Gerek duyulması halinde hastaya operasyon uygulanarak rahatsızlığa neden olan sorunun çözülmesi sağlanır. Bu şekilde yapılacak olan her türlü operasyon için gerekli olan donanım hastanemiz bünyesinde mevcut olduğundan anında müdahaleler yapılabilir. Operasyonlar uzman doktor ve ekibi tarafından yönetilir. Bu sayede hastaya yapılacak müdahale konusunda uzman olan kişiler tarafından operasyon güvenli bir şekilde tamamlanır.

Doktorlar


Yrd. Doç. Celal CİVİL

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Uzm. Dr. Halil KAYGUSUZ

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Uzm. Dr. Fatma DEMİRDÖĞEN DENLİ

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Uzm. Dr. Mustafa İnanç DOĞAN

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Uzm. Dr. Mürşit KAYACI

Dahiliye (İç Hastalıkları)