Genel Cerrahi

DETAYLAR


Genel cerrahi adından da anlaşıldığı gibi vücutta oluşan sistemik ve yerel sorunlarda cerrahi olarak müdahale edilmesidir. Genel cerrahi uzmanı tarafından bu müdahaleler gerektiği şekilde yapılır. Oluşan yaralanmalarda da iyileşme sağlanması bu bölüm dahilindedir. Hastanemiz genel cerrahi uzmanı tarafından gerekli olduğu her durumda kontroller yapılarak buna uygun müdahaleler en son sistem donanımımız sayesinde rahatlıkla yapılır. Var olan rahatsızlıklarda yapılacak olan müdahale için öncelikle uzman doktor tarafından hastanın durumu incelenir. Bunun ardından yapılan incelemelere göre nasıl bir müdahale yöntemi uygulanacak ise buna karar verilir. Doğru teşhis konulması doğru müdahale yapılması açısından önemlidir.

Genel cerrahinin müdahale ettiği alanlar genellikle çeşitli tiplerde kanser vakaları olmaktadır. Bu durumda oldukça geniş bir alana müdahale eden bu bölüm diğer bölümler iletişim haşinde olarak gerekli olduğu şekilde müdahalelerde bulunur. Genel cerrahi travmatoloji ile de birlikte yürütülür. Bu şekilde oldukça geniş bir alana müdahale yapabilecek şekilde eğitim alan uzmanlar tarafından hastalara hizmet verilir.

Genel cerrahi genel olarak farklı alanlarla birlikte hizmet verir. Bu nedenle de isminden de anlaşılacağı gibi genel bir cerrahi müdahale bölümüdür. Ameliyat ile hastaya müdahale edecek olan uzman doktor öncelikle hasta üzerinde kontroller yaparak nasıl bir operasyon uygulayacağına karar verir. Ardından yapılan müdahale ile hastanın yaşadığı rahatsızlığa neden olan sorun ortadan kaldırılır veya ilerlemesi durdurulur. Bunun için ameliyathanemizde yeterli donanımımız mevcuttur. Bu sayede yapılacak olan her türlü müdahale anında yapılabilir. En iyi şartlarda operasyon yaptırmak isteyenler için hastanemiz tam teşekküllü olarak hizmet vermektedir. Pek çok farklı hastalık sonucunda yapılacak olan cerrahi müdahaleler bu bölüm uzmanı tarafından uygulanır. Bu nedenle oldukça geniş bir hastalık yelpazesi bulunmaktadır.

Müdahalelerin doğru şekilde yapılması için öncelikle gerekli olan kontrol ve testlerin yapılması gerekir. Bu şekilde doğru teşhis konularak ona göre cerrahi müdahale gerekli olması durumunda cerrah tarafından uygulanır. Her hastane mutlaka bulunan genel cerrahi uzmanı devamlı olarak operasyonlarda müdahalede bulunur. Tiroit cerrahisi, karaciğer, pankreas, yemek borusu, mide, meme cerrahisi, ince ve kalın bağırsaklar, makat hastalıkları, safra kesesi ve safra yolları, fıtık gibi pek çok farklı alanda genel cerrahi tarafından müdahaleler yapılır. Bu nedenle yapılacak olan her türlü müdahale için erken dönemde teşhis konulması ve tedavi sürecinin başlatılması daha iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır.

Genel cerrahi için şikayetleri olanların uzman doktora danışması gerekir. Şikayetlerin doğru ve eksiksiz olarak aktarılması sayesinde daha kolay teşhis konularak erken dönemde müdahale edilerek hastalığın ilerlemesi önlenebilir. Bunun için hastaların var olan şikayetlerini göz ardı etmek yerine hastanemize gelerek genel cerrahi uzmanına danışması daha rahat bir şekilde hastalıklarından kurtulmalarına yardımcı olacaktır. Hastalarımız istedikleri her durumda uzman doktorumuza danışarak rahatsızlıkların ne olduğunu öğrenebilirler. Konusunda oldukça deneyimli ve uzman olan doktorumuz sayesinde var olan rahatsızlıklarınızdan kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Hastalığın ilerlemesi durumunda tam donanımlı olan ameliyathanemizde gerekli olan operasyonlar cerrahi uzmanı tarafından yapılır. Yapılan operasyonlarda uzmanımıza ekip arkadaşları en iyi şekilde yardımcı olmaktadır.

Her türlü rahatsızlıkta uygulanacak doğru operasyonlar ile hastaların daha sağlıklı ve iyi koşullarda yaşamlarına devam etmeleri sağlanır. Bunun için yapılacak olan kontrollerin ardından uygun görülen test veya röntgen çekimleri de hastanemizde rahatlıkla yapılmaktadır. Gecen cerrahi uzmanı alanına giren her türlü hastalıkta uzmanımız tarafından uygun şekilde müdahaleler hastanemizde gerekli koşullar sağlanarak ameliyathanemizdeki modern tıp cihazları ile yapılmaktadır.

Doktorlar


Op. Dr. Remzi Aktürk

Genel Cerrahi

Op. Dr. Şerif Çınarlı

Genel Cerrahi