Göğüs Hastalıkları

DETAYLAR


Göğüs hastalıklarında bu konuda uzman olan doktor tarafından gerekli olan kontrolleri yapılarak hastalığı nasıl nedeni anlaşılır ve buna göre tedavi süreci başlatılır. Göğüs hastalıkları denildiğinde akla ilk gelenler astım, bronşit, nefes darlığiı, öksürük, zatürre, verem, tüberküloz, ve akciğer kanseridir . Bu gibi hastalıklara göğüs hastalıkları uzmanı tarafından müdahaleler yapılır.

Hastanın bu tür şikayetleri olması durumunda yapılan kontroller ve testler sonucunda hastalığın asıl nedeni anlaşılır ve buna göre tedavi süreci başlatır. Oldukça yaygın görülen bir hastalık erken teşhis edilmesi durumunda daha rahat bir şekilde tedavi edilebilir. Bunun için teşhis aşamasında gerekli olan işlemlerin tam anlamıyla yapılması ve doğru teşhis konulması oldukça önemlidir.

Uzman doktor tarafından yapılan incelemeler sonucunda hastanın ne tür bir hastalığı olduğu belirlenir ve buna göre ilaç veya farklı tedavi yöntemleri uygulanarak hastanın bu hastalıktan kurtulması sağlanır. Doğuştan veya daha sonradan olabilecek olan bu hastalıklar göz hastalıkları uzmanı tarafından yapılacak olan müdahaleler ile ortadan kaldırılabilir.

Göğüs hastalıklarında özellikle aynı belirtiler farklı hastalıkları göstergesi olabilir. Bunun için hastanın şikayetlerini eksiksiz ve doğru olarak uzman doktora aktarması gerekir. Bu sayede doğru teşhis konularak buna göre uygulamalar yapılabilir. Öksürük gibi belirtiler bu hastalıklar da aynı şekilde ortaya çıkabilir. Bu nedenle sadece öksürük deyip geçmek yerine uzman bir doktora görünmekte fayda vardır.

 

Göğüs hastalıkları uzmanı hastanemizde her koşulda en iyi şekilde sizlere hizmet vermek için çalışmaktadır. Hastanemizde yeterli donanım ile hastalarımıza gerektiği en iyi şartlarda hizmet verilmektedir. Göğüs hastalıkları erken teşhis edilmemesi durumunda daha zorlu şartlarda tedavi gerektirebilir. Bunun için herhangi bir etiler durumunda uzman bir doktora danışılması gerekir. Bu şekilde var olan hastalığı teşhis konularak hastaya gerekli olan tedavi süreci erken dönemde uygulanır.

Hastanemizde göğüs hastalıkları uzmanı tarafından gerekli olan her türlü inceleme yapılarak hastaların ne tür bir hastalığı olduğuna dair kesin tanılar konulur. En iyi koşullarda tedavi olmak isteyen hastaların hastanemizi tercih ederek son sistem donanımlı ortamda tedavi olabilirler. Göğüs hastalıklarının pek çok farklı nedeni bulunur. Bu nedenle farklı belirtiler ile kendini göster hastalıkların belirlenmesinde laboratuar ortamında testlerin yapılması gerekir. 

Göğüs hastalıkları uzmanı bu konuda yeterli bilgi ve deneyime sahip olan kişilerdir. Yapılacak olan operasyonlarda göğüs hastalıkları uzmanına hastanemizde bilgi ve tecrübesi ile ekip arkadaşları yardımcı olmaktadır. Bu sayede yapılacak operasyonlar sonucunda verimli sonuçlar alınmaktadır. Doğru teşhis ile doğru tedavi uygulanarak hastalığın daha fazla ilerlemesi engellenebilir.

Göğüs hastalıklarında erken tedavi sürecinin başlatılması hastalığın daha fazla ilerleyerek hastaya etkisi altına almasını önleyecektir. Bunun için göğüs hastalıkları uzmanı ile görüşülmesi ve var olan sıkıntıların net bir şekilde uzmanı aktarılması gerekir. Bu sayede kişinin var olan hastalığı teşhis edilerek buna uygun ilaç veya farklı tedaviler hastanemizde uygulanabilir. Hastanemiz tam donanımı ile her alanda sizlere en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmalarına devam ediyor.

Farklı bölümlerde olduğu gibi bu bölümde de uzman doktorumuz tarafından en iyi şekilde hastalarımıza hizmetler veriliyor. Bunun için hastanın şikayetlerine gör farklı kontroller yapılarak hastanın hastalığının ne olduğuna karar verilir. Yapılacak olan test sonuçlarına göre tedavi yöntemleri hastanemizde en iyi şartlarda tıbbı gereçler veya ilaçlar ile uygulanır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile hastalarımız kendilerini uzmanımıza emanet ederek verdiği talimatlara aynen uyarak bu hastalıklardan kurtulabilirler.

Doktorlar


Uzm. Dr. Cahit DEMİR

Göğüs Hastalıkları