Nöroloji

DETAYLAR


Nöroloji beyin, beyin sapı, omurilik ve çevresel sinir sisteminde oluşan rahatsızlıkları inceleyerek teşhis konulmasını sağlayan bölümdür. Yaşanan pek çok farklı hastalığın nedeni beyinden kaynaklı olabilir. Yaşanan hastalıklarda öncelikle hastalığının nedenini bulmak için gerekli olan kontroller yapılarak buna göre farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Uykusuzluk, epilepsi, uyku bozuklukları, bunamalar, hareket bozuklukları, beyin damar hastalıkları gibi rahatsızlıkları da bu bölüm incelemektedir. Bu gibi rahatsızlıkları olanlar için uzman doktor tarafından yaşanan sorunlar dinlenerek buna göre teşhisler konulur. Konulan teşhise göre farklı tedavi yöntemleri veya operasyonlar uygulanarak yaşanan bu durumlar hastayı rahatsız etmeyecek şekilde düzeltilme yoluna gidilir.

Nörolojik hastalıklar bazı diğer organları etkileyebileceğinden bunun için gerekli önlemlerin kontroller ile alınması gerekir. Nörolojik rahatsızlıklar kişilerin yaşam kalitesini de düşüreceğinden erken teşhis amacı ile bu gibi sorunlar yaşanması durumunda doktora danışılması gerekir. Hastanemizde yer alan nöroloji bölümü ile sizlere her zaman en kaliteli şekilde hizmet vermek için çalışıyoruz. Beyinde yaşanacak bazı sorunlar nedeni ile kişilerin davranışlarında bozukluklar ortaya çıkabilir. Bu durumda doğru teşhis konulması ve tedavinin doğru şekilde uygulanması kısa süre içinde iyileşme yolunda ilerlemesine yardımcı olacaktır. 

Nöroloji bölümünde uzman doktor tarafından gerekli olan eğitimler alındıktan sonra hizmet verilir. Bu bölümde uzman olan doktor tarafından gerekli olduğu şekilde incelemeler yapılarak hastaların yaşadıkları rahatsızlıklara karşı tedavi ile sonuç alınması sağlanır. En son sistem donanımlı hastanemizde gerekli olan kontroller sonrasında yapılacak olan müdahaleler için son sistem ekipmanlar ile operasyonlar yapılır. Yaşanan sorunlar kişilerin normal düzenlerine zarar vereceğinden bu durumda erken teşhis yapılarak müdahale edilmesi iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olacaktır. Hareket bozuklukları beyinde yaşanan sorunlar nedeni oluşabileceği için ilerleyen yaşlarda bunama gibi durumlarda da bu bölümde tedaviler uygulanır. Tedavi süreci hastalığın ilerleyişine göre değişiklik göstereceğinden bu durumda uzman doktor tarafından önerilen sürelerde hastanemizde tedavi görülmesi gerekebilir.

Hijyenik koşullarda yapılacak olan tedavi ile hastalarımız kendilerini daha iyi hissederek bu süreci atlatacaktır. Nöroloji bölümü son zamanlarda daha geniş bir kapsamı içermeye başladı. Bu açıdan pek çok hastalık durumunda hastalar bu bölüm uzmanı tarafından muayene edilerek hastalıklarının nedenlerine göre tedavi edilirler. Hastalığın teşhis aşamasında uzman doktor tarafından ön görülen şekilde kontroller ve testler yapılarak hastalığın ne olduğuna karar verilir. Bu aşamada gerekli olan her türlü ekipman hastanemizde mevcuttur. Bu sayede yapılacak her türlü kontrol hastanemizde kolayca yapılabilir. Hastanemizde yapılacak olan müdahaleler için bölümlerin uzman doktorları en doğru şekilde teşhis koymak için öncelikle gerekli olan testleri ve kontrolleri yaparak buna göre hastaların hastalıklarının teşhislerini koymaktadır. Konulan her farklı hastalığın farklı bir tedavi süreci bulunur.

İlerleyen hastalıklarda yapılacak olan operasyon müdahalelerinde de hastalığa göre operasyon sürelerinde değişiklik olabilir. Riskli bir organ olan beyin ve çevresindeki sinir sistemine gerekli olan en kontrollü şekilde müdahale edilmesi gerekir. Yapılacak bir hatanın geri dönüşü olmayacağından bu durumda uzman doktor ve ekip arkadaşlarımız konusunda yeterli deneyim ve tecrübeye sahip kişilerden oluşur. Bu sayede yapılacak olan en doğru şekilde müdahaleler hastaya yapılarak en az hasar ile hastanın bu hastalığı atlatması için gerekli olan işlemler hastane ortamımızda yapılır. Hastanemizde operasyonlarda ve teşhislerde kullanılacak her türlü ekipman mevcut olduğundan hastalarımızın en iyi koşullarda tedavi görmesini sağlıyoruz. Bu açıdan beyin ve sinir sistemi hakkında rahatsızlık yaşayan her hasta için gerekli müdahaleler hastanemizde yapılır.

Doktorlar


Uzm. Dr. Bilge GÜLEL KILIÇ

Nöroloji