Nöroşirurji

DETAYLAR


Sinir sistemi ve beyinde oluşan her türlü sorunda doğru müdahale edilmesi için bu bölümde uzman doktor tarafından incelemeler yapılır. Beynin ya da omurilik dokusunun içinden kaynaklanan veya ona dışarıdan basarak sorun oluşturan tümörler için gerekli olan müdahaleler için bu bölüm uzmanları tarafından gerekli kontroller ve operasyonlar yapılır.

Yapılacak olan müdahalelerin ortaya çıkış nedenlerine göre müdahale edilir. Kaza veya darbe nedeni ile oluşabilecek olan travma durumlarında uzman doktor tarafından uygun müdahaleler hastane ortamında yapılır. Beyin dokusunu ya da omuriliği besleyen damarların anevrizma, arteriovenöz malformasyon, kavernom gibi rahatsızlıklarının en iyi sonuçları verecek şekilde tedavisi hastane ortamında uygun koşullarda yapılır.

Bu bölüm de yapılacak olan sinir sistemini ilgilendiren müdahaleler uzman doktor tarafından hijyenik koşullarda yapılır. karotis stenozu dediğimiz boyun damarlarındaki darlıkların nedenleri ve tedavi süresince takibi de uzman doktor gözetiminde olur. Oluşan rahatsızlıklar nedeni ile hastaneye gelinmesi durumunda gerekli olan kontrollerin yapılması için doktor tarafından talep yapılarak bu şekilde yapılan kontroller ve testler sonucunda hastanın durumuna göre uygun şekilde müdahaleler yapılır. Farklı şekillerde oluşabilecek pek çok farklı sinir sistemi rahatsızlığında bu bölüm uzmanı tarafından tedavi işlemleri yapılarak hastanın bu durumdan kurtulması sağlanır. Kontrollere göre yapılacak operasyon veya tedavi süreci belirlenir.  

Doğumla birlikte olan meningomyelosel gibi sinir sisteminin oluşumu sırasında gelişen rahatsızlıkların tedavisi de bu bölümde yapılır. Hidrosefali adı verilen ve kabaca beyin boşluklarındaki sıvının miktarının artışı için cerrahi doktor tarafından kontroller yapılır. Bu durumda yapılacak olan operasyon için gerekli testler yapıldıktan sonra uzman doktor tarafından hastane ortamında uygun şekilde yapılır. Bel fıtığı başta olmak üzere her türlü omurga hastalıklarının da kontrollerinde veya tedavilerinde uzman doktor tarafından müdahaleler yapılır.

Bu bölüm ayrıca kafa ve omurilik yaralanmalarının da incelemelerin de ve tedavisinde başvurulacak olan bölümdür. Beyin damarlarının tıkanıklıklarının da tedavisinde bu bölüm incelemeler yaparak gerekli tedavi sürecini başlatır. Beyin kanamalarının da cerrahi tarafından müdahale yapılarak operasyonlar yapılır. Yaşanan her türlü sinir sistemi ve beyin rahatsızlıklarında en iyi müdahaleler bu bölümde yapılmaktadır. Bu bölüm uzman doktorları gerekli eğitimi aldıktan sonra hizmet vermeye başlamaktadır. Yapılacak olan operasyonlar içeriklerine göre 5 saat ile 14 saat arasında değişim gösterir. Yapılan operasyonlar mikroskop altında ve aynı zamanda mikrocerrahi yöntemler uygulanarak yapılmaktadır.

Nöroşirurji bölümü için uzman doktor tarafından hizmet verilir. Hastanemizde bu bölümde muayene olmak isteyenler için gerekli olan bütün sistemler yer almaktadır. Kontroller sonrasında belirlenen tedavi sürecinin yanı sıra yapılacak olan operasyon için de ekipmanlar bulunmaktadır. Bu sayede yaşanan her türlü sinir sistemi ve beyin rahatsızlıklarında yapılacak operasyonlar hastanemizde rahatça yapılır.

Farklı şekillerde ortaya çıkabilecek her türlü hastalıkta gerekli olan müdahaleler ile hastalığa karşı tedaviler uygulanabilir. Bunun için öncelikle bölüm uzmanı tarafından gerekli kontrollerin yapılması ve sonucun hangi aşama da olduğunun anlaşılması gerekir. Bu şekilde hastanemizde istenildiğinde en iyi koşullarda tedavi olabilirsiniz. Beyin ve sinir sisteminde ortaya çıkan hastalıklarda uygun müdahaleler bu bölümde yapılmaktadır. En gelişmiş sistemi ile hastanemiz sizlere hizmet veriyor. İstediğiniz her durumda bu bölümde bulunan uzman doktorumuza başvurarak yaşadığınız rahatsızlığa hızlı müdahale edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu bölümde yapılacak olan müdahaleler hayat kurtarıcı öneme sahip olduğundan oldukça önemlidir. Bu bölümde uzman olan doktor sayısı oldukça az olduğundan bu bölüm her hastanede bulunmamaktadır. Mikrocerrahi ile her türlü beyin rahatsızlıklarına müdahale edilir.

Doktorlar


Op. Dr. Ahmet ŞENGÖZ

Nöroşirurji