Üroloji

DETAYLAR


Üroloji kadın veya erkeklerde üriner sistemi inceleyen bir bilim dalıdır. Bunun yanı sıra erkeklerde üreme sistemini de inceler. İdrar kanalları, böbrekler, mesane, meni kanalları, prostat bezi, testisler ve idrar borusu gibi pek çok farklı alana müdahale edilmesi için bu bölüme müracaat edilir. Burada yapılacak olan müdahaleler konusunda eğitimli olan kişilerin tarafından hastalara müdahaleler yapılır. Uzman doktor tarafından hastanın rahatsızlığının nedeni araştırılarak buna göre teşhis konulduktan sonra gerekli olan tedavi süreci başlatılır. Hastanemizde bu alanda yapılan operasyonlarda uzman doktorumuz tarafından yeterli ekipman ile müdahaleler yapılarak olumlu sonuçlar alınmaktadır. Bunun yeterli tıbbı donanım hastanemizde bulunmaktadır. Bu sayede uzman doktor tarafından uygun görülen tedaviye veya operasyonlar hastanemizde daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmektedir.

İdrar yollarında oluşabilecek her türlü sorunlarda bu bölüme danışılarak gerekli kontroller sonucunda hastanın sorununa çözümler bulunur. Erkeklerde meydana gelen kısırlık, prostat gibi rahatsızlıklarda uygulanacak olan operasyonlar veya tedaviler bu alanın uzmanı tarafından ön görüldüğü şekilde uygulanır. Bu nedenle bu gibi rahatsızlıkları olan hastaların bu bölüme danışarak sorunlarını dile getirmeleri gerekir. Hastanemizde modern tıp cihazları mevcut olduğundan yapılacak olan müdahaleler de gerektiği şekilde yapılır. Üroloji bölümü uzmanı her türlü bu alandaki rahatsızlıklara anında müdahale edecek yetkiye sahiptir. Bu sayede oluşabilecek acil durumlarda gerekli olan kontroller sonrasında yapılacak olan müdahaleler ile hastalar yaşadıkları sorunlardan kurtularak normal yaşantılarına geri dönebilmektedir. İdrar yollarında veya mesane de oluşabilecek farklı rahatsızlıklarda öncelikle gerekli olan testler yapılarak sorunun nedeni tam anlamı ile anlaşılır. 

Operasyon işe müdahale edilmesi gerekli olduğu durumlarda hastanemiz ameliyathanesinde yeterli donanım ile operasyonlar yapılmaktadır. Doktor tarafından verilen tedaviler doğru şekilde uygulandığından kısa süre içinde sonuçlar alınır. Hastanemizde bu bölümde bulunan uzman doktorumuza tarafında gerekli olan en iyi koşullarda muayeneler yapılarak sonuçlar kısa süre içinde hastaya iletilir. Bu şekilde hastanın durumu hakkında son testler ile kesin teşhisler konularak buna göre müdahaleler yapılır. Her türlü operasyon için yeterli bilgiye sahip olan ekip tarafından uzman doktor gözetiminde müdahaleler yapılır. Bu şekilde yapılan müdahaleler sonucunda hastanemizde iyileşme oranı oldukça yüksektir. Kişilerin yaşamış oldukları rahatsızlığın durumuna göre tedavi veya operasyon ile çözümler üretilir. Üroloji bölümünde kadınlar ve erkekler için ortak olarak üriner sistemde müdahaleler yapılsa da daha çok erkeklerin yaşamış oldukları sorunlara müdahaleler yapılır.

Erkeklerde oluşabilecek pek çok farklı rahatsızlıkta bu bölüm uzmanı tarafından doğru şekilde müdahaleler yapılabilir. İdrar yolları, mesane, prostat gibi erkeklerde ortaya çıkan rahatsızlıklarda rahatsızlığın evresine göre farklı uygulamalar yapılarak müdahalelerde bulunulur. İdrar kanallarında ortaya çıkabilecek sorunlar hastanın bu durumdan rahatsız olmasına ve yaşam kalitesinin düşmesine neden olacağı için erken dönemlerde müdahale edilmesi daha iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olacaktır. Bunun için gerekli kontrollerin hastanemiz de uzman doktor tarafından yapılması gerekir. Yapılan testler ve kontroller sonucunda doktor tarafından konulan teşhise göre hastaya farklı şekillerde müdahaleler yapılır. İlerleyen rahatsızlıklarda hastanın operasyon geçirmesi de gerekebilir. Prostat erkeklerin sıkça yaşadıkları bir rahatsızlık olduğundan bu durumda erken dönemde teşhis konulması ve gerekli tedavinin doğru şekilde uygulanması gerekir. Bu sayede daha fazla ilerlemesini önleyerek daha kısa bir tedavi süreci ile yapılacak olan operasyonlar ile hastanın bu rahatsızlıktan kurtulması sağlanır.

Doktorlar


Doç. Dr.Yavuz GÜLER

Üroloji

Op. Dr. Cabbar SARI

Üroloji